Klaipėdos apskrities VPK

 

Vaizdo medžiaga

 

Daugiau vaizdo medžiagos – YouTube kanaluose: Klaipėdos apskr. VPK ir KPONTV

 
 

Policija perspėja tėvus -uostamiestyje vaikai žaidžia pavojingą "žaidimą"

Į Klaipėdos miesto policijos pareigūnus kreipėsi jauna motina sunerimusi dėl savo sūnaus sveikatos ir galimo įtraukimo į savęs žalojimą skatinančias veiklas. Moteris pasakoja, jog dar kovo 24 d., apie 21:00 val. grįžusi namo ant 2008 m. gimusio sūnaus dešinės rankos pastebėjo išpjaustytas dideles raides „AML“. Vaikas papasakojo, jog ranką Mokyklos g. esančioje darželio teritorijoje jam sužalojo dvi bendraamžės mergaitės, kurios jį pargriovė, drožtuko peiliuku išpjaustė raides, jas nufotografavo telefonu ir paspruko.

Policija perspėja tėvus kuo atidžiau stebėti savo vaikus ir jų veiklą tiek realiame tiek virtualiame pasaulyje – nuolat tikrinti su kuo vaikas bendrauja ir susirašinėja telefonu, stebėti jo elgsenos pakitimus ir kilus abejonėms kalbėtis su vaiku ir ieškoti pagalbos pas psichologus, o esant įtarimams, jog vaikas galėjo būti įsitraukęs arba prieš savo valią įtrauktas į panašius reiškinius, visuomenėje klaidingais vadinamus „žaidimais“ - nedelsiant apie tai informuoti policijos pareigūnus.

Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus ir Bendruomenės pareigūnai, apie šį nutikimą informavo savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrių, ir matydami jog ši problema sparčiai įsibėgėja, lankysis uostamiesčio mokyklose ir siekdami užkardyti tokius nutikimus bendraus su tėvais, pedagogais, socialiniais darbuotojais ir pačiais vaikais pasakodami jiems apie galimas šio kraupaus reiškinio pasekmes.