Bet koks policijos pareigūnų elgesys, neatitinkantis jiems suteiktų įgaliojimų ar teisės aktuose nustatytų elgesio normų, tokio elgesio skatinimas, siekiant naudos sau ar kitiems asmenims, kenkia valstybės ir piliečių interesams ir yra priskiriamas korupcinio pobūdžio nusikaltimams.

 

Todėl, jei turite informacijos apie korupcijos apraiškas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato padaliniuose ar duomenų apie policijos pareigūnus, darančius arba besirengiančius daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, prašome apie tai pranešti elektroniniu paštu imunitetas.klaipeda@policija.lt arba nemokamu anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8-800-60202 arba 8-700-60810.

 

PRIMENAME, jog už melagingą įskundimą ar pranešimą apie nebūtą nusikaltimą numatyta baudžiamoji atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 str.

 

KYŠININKAVIMAS – viena iš aktualiausių korupcijos pasireiškimo formų.

 

Kaip suprasti, ar policijos pareigūnas tikrai reikalauja kyšio?

 

Dažniausiai tai yra akivaizdu – pareigūnas siūlydamas palankesnį Jums rūpimo klausimo sprendimą, tam tikras lengvatas ar klausimo sprendimo paspartinimą, už tai reikalauja neoficialaus piniginio užmokesčio (pinigai įvairia valiuta, įvairūs daiktai ar kitos materialinės vertybės) ar Jūsų paslaugų.

 

Galima įtarti, kad iš Jūsų atlygio tikimasi, jei pareigūnas sprendimą Jums rūpimu klausimu nepagrįstai atideda (neaiškindamas priežasčių nepagrįstai ilgai tikrina asmens ar transporto priemonės dokumentus), reikalauja dokumentų, kurie pagal nustatytą tvarką neturi būti pateikti.

 

Įtarimų gali kilti ir tada, jei pareigūnas iš Jūsų neteisėtai paima Jums priklausančius dokumentus (pvz. pasas, vairuotojo pažymėjimas, automobilio dokumentai ir pan.) ar daiktus ir žada juos grąžinti, kai Jūs įvykdysite kokias nors sąlygas.

 

Verta įsidėmėti – duodantis kyšį asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės jeigu iš jo buvo reikalaujama, prievartaujama jį duoti ir jis pasiūlęs, pažadėjęs ar davęs kyšį nedelsdamas apie tai pranešė teisėsaugos institucijai arba kyšį jis pasiūlė, pažadėjo ar davė su teisėsaugos institucijų žinia. Todėl niekada nedvejokite pranešdami apie įvykį policijai!

 

Kas gali kreiptis?

 

Į atsakingus policijos padalinius gali kreiptis kiekvienas asmuo, kuris mano, kad jo atžvilgiu yra atliekami neteisėti pareigūnų veiksmai, susiję su korupcija ar piktnaudžiavimu tarnyba. Kreiptis galima pareiškimu, skundu, prašymu, pasiūlymu, pranešimu raštu arba žodžiu. Informacinio pobūdžio pranešimai gali būti perduodami elektroniniu paštu, internetu, telefonu arba paštu.

 

Atminkite – tai svarbu!

 

  • Kreipdamiesi ir norėdami mus informuoti apie neteisėtus policijos pareigūnų veiksmus, kuo tiksliau nurodykite visas įvykio detales – laiką, vietą, susijusius asmenis ir duomenis apie juos: pareigūno reikalavusio ar priėmusio kyšį tarnybinio ženklo numerį, išvaizdos ypatumus, kokia valiuta buvo duotas kyšis, banknotų nominalus ir, esant galimybei, numerius, už ką buvo reikalaujamas ar duotas kyšis, kur ir kaip buvo padedami (įteikiami) pinigai ir pan.;
  • Kreipdamiesi dėl policijos pareigūnų piktnaudžiavimo, nurodykite savo nustatomuosius (anketinius)  duomenis. Jie reikalingi atsakingiems pareigūnams, tiriantiems kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo tarnyba atvejus. Galbūt reikės su Jumis susisiekti ir patikslinti įvykio detales. Jei pageidaujate, visada galite išlikti anonimu ir neįvardinti savo anketinių duomenų;
  • Įvykio metu pasistenkite užsirašyti galimus liudytojų anketinius duomenis (telefono numerius), kurie vėliau galėtų paliudyti apie kyšio reikalavimo / davimo faktą;
  • Esant galimybei, kyšio reikalavimo faktą fiksuokite bet kokiais garso ir/ar vaizdo įrašymo įrenginiais (mobiliuoju telefonu, mp3 grotuvu, diktofonu, fotoaparatu ir kt.);

 

Atminkite, kad pareigūnas gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybės ne tik už kyšio priėmimą, bet ir už reikalavimą duoti kyšį.

 

Policijos atsakingi pareigūnai įsipareigoja užtikrinti asmens ir suteiktos informacijos konfidencialumą (išskyrus atvejus dėl šmeižikiško pobūdžio informacijos, už kurią atsiranda baudžiamoji atsakomybė), todėl turėdami informacijos apie bet kokios korupcijos formos pasireiškimo atvejus, prašome kreiptis aukščiau nurodytais numeriais.

 

Jeigu dėl Jūsų pranešimo yra pradedamas ikiteisminis tyrimas, visi duomenys be prokuroro leidimo negali būti viešinami.

 

NELIKITE ABEJINGI NUSIKALSTAMAI VEIKLAI !

Informacija atnaujinta: 2017.02.13 14:01